ADAM SZAWŁOWSKI

  • Antropolog
  • Menedżer Projektów

Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem ze specjalnością płatowce czyli mówiąc bardziej zrozumiałym językiem jestem konstruktorem samolotów, absolwentem Wydziału Mechanicznego  Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Moją pracą dyplomową był projekt wielozadaniowego samolotu krótkiego startu i lądowania, który obroniłem na piątkę. I na tym moja przygoda z konstruowaniem samolotów zakończyła się. Wybierając ten kierunek bujałem w obłokach. Dosłownie, bo latałem na szybowcach. Same studia i praktyki studenckie w przemyśle były twardym zderzeniem marzeń z rzeczywistością.

Rzeczywistość wygrała i zostałem przedsiębiorcą mimo woli. Prowadziłem różne biznesy, małe i większe, zanim dotarłem do grupy CX. Byłem jednym z pierwszych prywatnych kioskarzy w Warszawie, prowadziłem usługi kserograficzne, produkowałem szkliwione doniczki (w tamtych czasach to była absolutna nowość). W końcu rozpocząłem import artykułów szkolnych i biurowych wprowadzając na rynek polski i reprezentując wiele bardzo znanych obecnie w branży marek. Z latania pozostały mi sny – często śni mi się, że szybuję w przestworzach jak ptak. Bardzo lubię te sny!

Kreując naszą organizację jako wymarzone miejsce pracy poddaliśmy wszystkich ankiecie Gallupa badającej silne strony. Według tej ankiety moje silne strony to w kolejności: refleksyjność, ideacja, odpowiedzialność, naprawianie i myślenie przyszłościowe. Lubię moje silne strony i dobrze się z nimi czuję, może za wyjątkiem odpowiedzialności. Poczucie odpowiedzialności powoduje, że zdarza mi się robić rzeczy, które mógłbym delegować, których nie lubię, które mnie nie rozwijają ale powodują frustrację.

Oprócz moich silnych stron lubię dobre wino i whisky z wyspy Islay w Szkocji (bardzo torfowa!) oraz z Taiwanu (bardzo egzotycznie esencjonalna). Uwielbiam współpracować. Dopiera praca w mniejszym lub większym zespole (jako introwertyk wolę w mniejszym😊) uwalnia moją energię i kreatywność. Samotnie lubię tylko czytać książki.

Mam żonę, trójkę dzieci, psa, kota i kotkę. Wszyscy są wspaniali! CX experience to w moim życiu nowa przygoda i nowe wyzwanie.

ADAM o sobie...

Moje ulubione zajęcie: 

Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie był/była tym, kim jestem: 

Mój ulubiony bohater literacki/ filmowy: 

Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem: 

Słowa, których nadużywam: 

adam-szawlowski
adam-szawlowski