JACEK NARKIEWICZ

  • Holaninja
  • Merytoryk
  • Trener CXE
  • Antropolog
  • Menedżer Projektów

Przede wszystkim jestem mężem i ojcem – mam trójkę dorosłych już dzieci. Poza tym „od zawsze”, czyli od 1990 roku, jestem prywatnym przedsiębiorcą. Kiedyś chciałem być kapitanem statku i dlatego ukończyłem Wyższą Szkołę Morską. W praktyce przez większość mojego zawodowego życia byłem kapitanem w różnych firmach, a przede wszystkim kapitanem samego siebie. Dotknąłem prawie wszystkich obszarów prowadzenia działalności gospodarczej: od prowadzenia osobistej sprzedaży poprzez organizację od podstaw przedsiębiorstwa, budowanie zespołu, definiowanie systemu wartości, wizji, strategii i celów firmy, zarządzanie sprzedażą, logistyką, marketingiem, finansami, aż do przeprowadzania głębokich zmian w organizacji (łącznie z rezygnacją ze struktury hierarchicznej), oraz prowadzenia projektów rozwojowych dla członków zespołu.

W roku 2017, wraz z koleżankami i kolegami, którzy byli wówczas w zarządach spółek, których byłem współwłaścicielem, abdykowałem z roli kapitana, czyli Zarządu. Przekazaliśmy władzę w naszych firmach z rąk zarządu w ręce zasad Holakracji.

Moim życiowym powołaniem jest to, żeby pomagać ludziom rozwijać swoje talenty w służbie dla innych.

Realizując to powołanie, angażuję się w pracę w obszarze zmian w organizacjach, zarówno w zakresie procesów, jak i elementów miękkich, związanych z członkami zespołów i całymi zespołami. Głęboko wierzę w to, że w każdym z nas tkwi olbrzymi potencjał. Rolą liderów jest z jednej strony pomoc członkom zespołu w uświadomieniu sobie tego potencjału, ukierunkowanie go na realizację celów danej osoby i organizacji, przy wykorzystaniu posiadanych przez nią talentów,  natomiast z drugiej strony zbudowanie takiej struktury organizacyjnej, która ten cel wspiera.

Jako konsultant-wolontariusz angażuję się w działalność Stowarzyszenia Św. Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej, które zajmuje się pracą z dziećmi i rodzinami z dzielnic biedy (tzw. familoków).

Wiedzę dotyczącą prowadzenia biznesu zdobyłem na studiach MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów przy Uniwersytecie Gdańskim oraz Executive MBA na Uniwersytecie w Chicago. Jestem również certyfikowanym coachem The John Maxwell Team.

JACEK o sobie...

Moje ulubione zajęcie: Turystyka górska, podróżowanie po świecie, aktywna nauka (warsztaty) i czytanie.

Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie był/była tym, kim jestem: Nie chciałbym niczego zmieniać – jestem kim jestem i jest mi z tym dobrze.

Mój ulubiony bohater literacki/ filmowy: Greg Zorba, Pan Samochodzik

Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem: Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Słowa, których nadużywam: Nie wiem – trzeba zapytać innych.