MICHAŁ JANISZEWSKI

  • Trener CXE
  • Antropolog
  • Inżynier
  • Tkacz Relacji

Jestem przedsiębiorcą. Tak najczęściej odpowiadam na pytanie o to, czym się zajmuję.

Z wykształcenia jestem psychologiem, ukończyłem wydział Społecznej Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W trakcie studiów i krótko po nich pracowałem w Instytucie Kardiologii w Aninie oraz w Instytucie Psychologii Zdrowia. A potem moja dusza przedsiębiorcy dała o sobie znać.

15 lat temu założyłem (wraz z moją ówczesną Partnerką biznesową Sabiną Nikodemską) firmę doradczą RESOLUTIO. Dosyć szybko staliśmy się liderem na polskim rynku w zakresie budowania procesów oraz narzędzi oceny i rozwoju kompetencji. RESOLUTIO to moje pierwsze biznesowe dziecko, z którego jestem szczególnie dumny. W 2013 roku sprzedałem cześć swoich udziałów Grupie Pracuj, co było wstępem do mojej kolejnej przygody biznesowej – emplo. Z założycielami GP mieliśmy marzenie, aby zbudować platformę łączącą w jednej przestrzeni narzędzia usprawniające komunikację w firmach i zarządzanie efektywnością. Udało się.

Zawsze bardzo bliskie było mi podejście biznesowe stawiające na pierwszym miejscu człowieka i wartości. I to nie tylko w warstwie deklaratywnej, ale również w codziennym staraniu, choć czasem niełatwym i wymagającym. Budowanie zespołów pełnych energii i zaangażowania – to moja silna strona. Dziesięć lat temu ukułem sformułowanie „organizacji humanistycznej”, które definiowało moje wymarzone miejsce pracy. Mojej i wszystkich innych zaangażowanych osób.

Mój światopogląd okazał się bardzo zbieżny z wartościami, jakimi kierowała się w swojej działalności Grupa CX. Poznaliśmy się kiedy Grupa CX była Klientem RESOLUTIO, potem znajomość i relacja rozwijała się, aż nasze ścieżki złączyły się na dobre – aktualnie wraz z Adamem Szawłowskim i Jackiem Narkiewiczem jesteśmy wspólnikami, a ja od 2017 roku poświęcam całą swoją energię na rozwój idei, które stoją za Grupą CX.

Co to są za idee? Grupa CX jest firmą holakratyczną, w której nie ma hierarchii, a zamiast niej panuje samoorganizacja. To chyba największy eksperyment biznesowy, w którym przyszło mi brać udział, a po dwóch latach mogę z czystym sumieniem napisać, że najciekawszy i najbardziej inspirujący – moje marzenie o organizacji humanistycznej ziściło się.

W obszarze profesjonalnym mam dużo doświadczeń, jako trener, asesor, konsultant. Zarządzałem dużymi projektami. Bliski jest mi obszar sprzedaży i marketingu. Swoje kompetencje osadzam w rozwoju i „pracy nad organizacją”. Zbudowałem szereg firm od zupełnych podstaw. Część z nich działa dalej, cześć sprzedałem, a część zbankrutowała. Czyli pełen pakiet doświadczeń przedsiębiorcy.

Prywatnie jestem mężem Marzeny i ojcem Mikołaja oraz Miłosza. Bez wątpienia mogę napisać, że to najważniejszy projekt w moim życiu.

Jako konsultant i trener pracowałem dla ponad 100 różnych organizacji, głównie dużych organizacji i korporacji – również poza Polską.

Michał o sobie...

Moje ulubione zajęcie: Tylko ja i mój komputerek…, a tam mam już mnóstwo ulubionych zajęć 🙂

Kim lub czym chciałabym być, gdybym nie był/była tym, kim jestem: Detektywem. Kierowcą ciężarówki. Lekarzem. Wiedźminem.

Mój ulubiony bohater literacki/ filmowy: Geralt z Rivii.

Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem: Samotność. Nieszczęście mojej rodziny.

Słowa, których nadużywam: Jakby… o “jakby” mógłbym napisać książkę. Jakby subiektywną. Aha, uwielbiam również wszystkie słowa powszechnie uznane za niecenzuralne. Są takie… soczyste 🙂

Michał Janiszewski