Pojęcie sensu każdy rozumie inaczej i trudno jest znaleźć uniwersalną definicję. Nawet tłumaczenie łacińskiego słowa sensus podaje kilka znaczeń: czucie, percepcja, znaczenie. Czy poczucie sensu to prowadzenie biznesu, który dystrybuuje coś w co głęboko wierzymy? Czy sens to motywacja? 

Odkrywanie sensu istnienia organizacji

Nasze doświadczenie pokazuje, że proces odkrywania sensu istnienia organizacji jest wieloetapowy i angażujący. Mamy to szczęście, że udało nam się wypracować spójne poczucie sensu w naszej organizacji i tym kierujemy się przy kolejnych rekrutacjach.

Sens sensem, ale PNL musi się zgadzać

Prawda. I ten temat jest dla nas ważny. Bo sens powinien przekładać się na zyski firmy i je maksymalizować. Ale to nie pieniądze są motorem do działania a budowanie poczucia dążenia do wspólnego celu.

Jacek Narkiewicz, Michał Janiszewski i Adam Szawłowski podzielili się swoimi doświadczeniami, nie tylko ze wspólnej pracy, ale całego swojego doświadczenia bycia przedsiębiorcami.

Czym jest sens w organizacji – nagranie z meetupu

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Management 3.0 rozmawialiśmy m.in. o: 

  • Jaki jest sens istnienia naszej organizacji i jak go odkryliśmy
  • „Jak się ma” w naszej firmie głębokie poczucie sensu oraz czy i dlaczego jest ono ważne.
  • Jak rozumiemy dbałość o zyski firmy.
  • Jak się mają moje cele życiowe jako członka zespołu, do sensu istnienia firmy, czy też sensu istnienia ról, które w firmie pełnię.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania i pozostawiania swoich przemyśleń i pytań w komentarzach! 

Kategorie: Holakracja

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *